MENÜ
Hisar

1968 - Bir Başarı Öyküsü

Bir başarı öyküsü...
1968 yılında bir pazar araştırması yaparak iş hayatına atılan Erdoğan kardeşler, Rami Demirkapı semtinde 140 m2'lik küçük bir atölyede pille çalışan el fener üretimine başladılar. Zaman içinde atölyeye ilave presler alan Erdoğan kardeşler, öncelikli olarak fener imalatına yoğunlaştılar. Memleketleri olan Doğanhisar'dan esinlenerek "Hisar" adını marka olarak kullanmak üzere tescil ettirdiler.
Erdoğan kardeşler, gerçekleştirdikleri yeni bir pazar araştırmasının ardından, çatal, kaşık ve bıçak üretimine ciddi bir ihtiyaç olduğunu tespit ettiler. Gerekli yatırımların ardından hızla üretime geçtiler. Muzaffer Erdoğan satışı, Ayhan Erdoğan ise üretimi üstlenerek günümüzün Hisar markasının temellerini attılar.

1978 - Fabrikaya geçiş...

Fabrikaya geçiş...
Erdoğan Ailesi, kazançlarını Hisar markasına yatırım yaparak değerlendirdiler ve 1978 yılının sonunda Florya'da 3.000 m2'lik alana sahip kendi fabrikalarına geçiş yaptılar. Hisar'da çalışan sayısı 110'a ulaşmıştı. Aynı yıl yeni makinelere de yatırım yaparak, üretim kapasitesini de büyük ölçüde artırdılar.

 

 

 

 

1983 - Çelik tencere üretimine başlandı...

Çelik tencere üretimine başlandı...
1983 yılında Hisar yönetimi tencere üretimine de karar vererek 1.sınıf çelik tencere üretimine başladı. Hisar üretimi olan çelik tencereler kısa zamanda büyük bir beğeni ile karşılandı. Hisar'ın marka gücü ve kalitesi Türkiye genelinde yaygınlık kazanmıştı.

 

1986 - 25.000 m2'lik üretim tesisine geçiş...

25.000 m2'lik üretim tesisine geçiş... Hisar, üretimini Esenyurt'ta projelendirdiği 25.000 m2'lik kapalı alana sahip yeni fabrikasına taşımak üzere inşaat çalışmalarına başladı. Hisar'ın üretim gücü ve kapasitesi artık dünya çapına ulaşmıştı.

1995 - Hisar kalitesiyle sektöre destek...

Hisar kalitesiyle sektöre destek... AR-GE'ye sürekli yatırım yapan ve kalitesini daima zirvede tutan Hisar, 1995 yılında KALDER Kalite Derneği'nin EFQM-Ulusal Kalite Bildirgesi'ne imza attı.

 

1998 - Sektörde bir ilk...

Sektörde bir ilk...
Hisar, 1998 yılında sektöründe ilk defa ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi almaya hak kazanan kuruluş oldu.

2000 - Hedef daima daha ileri...

Hedef daima daha ileri...

Hisar, 2000 yılında kurumsal altyapısını daha da güçlendirmek için "Toplam Kalite Yönetimi" çalışmalarını başlattı

2011 - Hisar Dünya Markası olma yolunda...

Hisar Dünya Markası olma yolunda...
Hisar, 2011 yılında sektöründe Turquality Programı'na dahil olan ilk kuruluş olma hakkını kazandı..

2012 - Swarovski işbirliğiyle bir milyonuncu diamondline...

Swarovski işbirliğiyle bir milyonuncu Diamondline...Hisar, Swarovski işbirliğiyle hayat bulan Diamondline serisinin bir milyonuncu ürününün satışını gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza attı.
Bir dünya markası olan Hisar, çok daha güçlü bir dünya markası olmak ve müşteri memnuniyetini sürekli kılmak için kurumsal altyapısını güçlendirmeye devam etmektedir.

 

 

Sepetin

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

alışverişe devam et